Discord Reklam Göstermeye Başlayacak

Yıllardır reklam göstermemek konusunda sağlam bir duruş ortay koyan Discord da artık sonunda pes etti ve reklam göstermeye başlayacak. Wall Street Journal, aylık 200 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan girişimin önümüzdeki hafta reklam göstermeye başlamayı planladığını bildirdi. Reklamlar ücretsiz hizmetlerde ve hatta akış hizmetleri gibi bazı abonelik tabanlı platformlarda yaygın olarak görülse de Discord, neredeyse 9 yıl önce Mayıs 2015’teki kuruluşundan bu yana bu eğilime direnmişti.

Platforma ücretli promosyonların oyun yapımcılarından geldiği ve kullanıcılara, arkadaşları Discord’da izlerken oyun içi görevleri tamamlamaları için hediyeler sunacağı ifade ediliyor. Platformun bir düzineden fazla satış personeli almayı planladığı da bilgiler arasında. Discord reklamlarının kullanıcı ayarlarından kapatılabileceği belirtilse de bunun tüm kullanıcı tabanı için mi yoksa yalnızca aboneler için mi geçerli olduğu belirsiz.

Discord’un üründen sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Peter Sellis’e göre, reklamlar ekranın sol alt köşesinde görünecek ve hedefleme, kullanıcının oyun oynama tarzına, yaşına ve konumuna göre belirlenecek. Ödüller ise reklamı yapılan oyun içi görevleri en az bir arkadaşı izlerken tamamlayan kullanıcılara verilecek.

Diğer tarafta, Discord satışları şu anda 600 milyon dolar seviyesinde ve girişim gelecekte bir noktada halka arz yapmayı düşünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x